Choď na obsah Choď na menu
 


Čo a ako vyriešít

9. 7. 2010

KATASTROFA 1: Nedarí sa ti zapnúť džínsy.                                                                                            
Kvalitná pevná džínsovina má tú nevýhodu, že sa vždy po vypraní mierne "scvrkne". Ak si si kúpila priliehavé džínsy, aby si sa pochválila okolie svojim zadočkom, je možné, že po prvom vypraní budeš mať problém na seba nový kúsok do šatníka vôbec natlačíť. Čo s tým? Stačí pár pohybov a látka sa zase roztiahne do pôvodnej veľkosti. Pri obliekaní, keď sa ti nedarí nohavice dopnúť, skús urobiť pár opatrných drepov alebo výpadov vpred a vzad. Stále nič? Do fľaštičky s rozprašovačom nalej trochu teplej vody a rifle ľahko postriekaj. Džínsovina totiž povolí aj vlhkom.

KATASTROFA 2: Na plese či párty stretneš niekoho v úplne rovnakých šatoch.                          

Každá z nás chce v spoločnosti zažiariť, preto si tiež dávame záležať na výbere šiat, v ktorých nás všetci okolo budú obdivovať. Akonáhle však narazíme na ďalšiu dámu v úplne rovnakých šatách, máme sto chutí sa zahrabať hlboko pod parket. Ani to však nie je dôvod k zbabelému úteku domov! Buď kreatívna. Má tvoja "dvojníčka" rozpustené vlasy? Vyčeš si svoje kadere hore, alebo naopak. Požičia si od kamarátky bolerko alebo sako, to tvoj model ihneď ozvláštni. A že sa tvoj model pozostáva zo sukne a topu? Zroluj si horný okraj sukne tak, aby si viac odhalila nohy.

KATASTROFA 3: Na tričku sa ti vytvorili fľaky od dezodorantu.                                                            
Hoci sa nás reklamy neustále snažia presvedčiť o absolútnej spoľahlivosti nových dezodorantov a antiperspirantov, aj dnes sa občas musíme zápasiť s bielymi mapami na tmavom oblečení v oblasti podpazušia. Ako sa vysporiadať s takým problémom, keď práve nemáš po ruke niečo na prezlečenie? Vezmi kúsok tmavej látky (nie však tmavšie, ako je samotné tričko) a tri ním škvrnu na rube oblečenie. Nikdy to však neskúšaj papierovým obrúsky, narobili by na oblečení žmolky!

KATASTROFA 4: Strávila si v jedných topánkach celý deň a děsně tí z nich smrdí nohy.               
Bohužiaľ, nohy občas smrdia aj pekným mladým slečnám. Stačí totiž, aby sa ti chodidlá spotili a nemala si možnosť sa niekde umyť a obuť si čisté topánky. A to nie je nič neobvyklé. Nosíme totiž sandálky len tak naboso bez ponožiek, ktoré by pot nasiakli. Akonáhle sa ti noha zpotí viac, topánky nielen začnú kĺzať a pot sa posutpne rozkladá. Prvou pomocou sú vlhčené obrúsky, ktoré možno nosíš stále v kabelke pre osvieženie tváre. Vkĺzni na toalety, vyzuj topánky, nohyy si obrúskom otri a isté urob aj s vnútrajškom topánky. Oveľa účinnejšie je však poprášiť si nohy sypkým púdrom (detským alebo aj pleťovým) a potom si prebytočný púder z chodidiel odstrániť suchou vreckovkou. Púder totiž dokonale absorbuje pot a s ním aj nepríjemný zápach.

KATASTROFA 5: Spotila si sa tak, že sa ti na oblečenie vytvorili mokré škvrny.

                                
Potenie je prirodzenou reakciou organizmu na zvýšenú teplotu a najmä v horúčave mu ani sebeúčinnější antiperspirant nezabráni. Chodiť ale niekoľko hodín v úplne mokrom tričku? Brr! Ak nemáš opäť so sebou nič na prezlečenie, poslúži ti papierové utierky z toaliet, obrúsky, vreckovky alebo treba aj toaletný papier. Platí tu, že čím savější papier je, tým lepšie! Najskôr si otri vlhkú kožu a potom obrúsky prikladajte k mokrým škvrnám na oblečení. Všetok pot z tkaniny bohužiaľ nevysajú, ale aspoň tým urýchliš celkovú dobu schnutia. Poslúžiť môže aj elektrický sušič na ruky - vlhké oblečenie pod ním jednoducho chvíľu chytia.

KATASTROFA 6: Zlomil sa ti opätok!                                                                                                        
Áno, aj to sa môže stať. V takýchto topánkach už potom zrejme moc parády neuděláš, ale čo urobiť preto, aby si nemusela ísť domov úplne naboso? Zožeň si super pevné sekundové lepidlo (kúpíš v drogériách, potrebách pre kutilov, na benzinkách i supermarketoch), potrieš ním plôšku podpätku a potom pritlačíš k topánke a máš to. Maj však na pamäti, že hoci je lepidlo rýchloschnúce, budeš musieť chvíľu počkať, aby zatuhlo naozaj dokonale a aby sa podpätok po pár prvých metroch nezlomil znova.

KATASTROFA 7: Neočakávane ťa prekvapila menštruácie a nemáš pri sebe vložky, ani tampóny.
S menštruáciou je niekedy kríž. Predovšetkým, keď dorazí neočakávane skoro a zrovna v najmenej vhodnú chvíľu, keď pri sebe nemáš žiadne menštruačné potreby, kamarátku, ktorá by ťa zachránila svojimi kabelkovými zásobami, ani sa nenacházíš blízkosti nejakého obchodu alebo lekárne. Tvoju úplne poslednej záchranou je toaletný papier. Nevkladaj si ho však len tak do nohavičiek, dost možná bys rovnako pretiekla. Odtrhni si z role približne pätnásť dielikov, poskládej je na seba a trikrát Prelož, aby vznikol úzky prúžok. Ten následne Prelož v polovici, a vytvarujte tak písmeno V. Jeho špičku vsuň (max. dva centimetre!) dovnútra pošvy a obe "ramená" ukry medzi pyskami ohanbia. Úplne stopercentná ochrana to však nie je.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.