Choď na obsah Choď na menu
 


Nebezpečná nádhera

14. 7. 2010

Vysoké podpätky

Vie to každá z nás. Ihličky sú nesmierne sexi. Okrem toho nám pridajú potrebných pár centimetrov, zoštíhľujú nohy a celú postavu. A... muži ich jednoducho milujú (a nás v nich). Ale, podpätky nad desať centimetrov majú neblahý vplyv na naše zdravie- noha sa deformuje, záťaž sa prenáša na kolená a neprirodzené držanie tela spôsobuje bolesti chrbta a krížov. A to je len začiatok problémovej skladačky.

Čo robiť: Nenos vysoké podpätky každý deň. Ultra-vysoké ihličky si nechávaj na výnimočné príležitosti a skús si zaobstarať topánočky na dvoj až štvorcentimetrovou opätku, ktoré sú pre chodidlá najvhodnejšie.

Pozor!: Podľa najnovších výskumov je dlhodobé nosenie žabiek a balerínok dokonca nebezpečnejšie ako nosenie ihli.

Korzety

Aj keď časy extrémnych šnurovacích korzetov sú už dávno za nami, v pravidelných intervaloch sa na módne výslnie vracajú a mnohé z nás im už podľahli. Niet sa čo čudovať, korzety dokážu zakryť naozaj veľa. Avšak prílišným sťahovaním si môžete spôsobiť bolesti chrbta, pocity nevoľnosti či priškripnúť si niektoré z nervov.

Čo robiť: Korzet áno, ale s voľným šnurovaním a kúpený na mieru na vašu postavu. Predávajúci vám istotne pomôže pri výbere, aby ste neskôr neľutovali.

Piercing a tetovanie

Zdobenie ženského tela je staré ako ľudské telo samo, a tak nemožno hovoriť o akejsi módnosti či nemódnosti. Niektorí podľahli tomuto trendu natoľko, že je ťažké rozlíšiť, kde končí tetovanie, a kde začína ľudská koža. Iní túžia po malom spestrení a naozajstnej ozdobe tela. Pozor si však treba dávať na zápaly a infekcie spôsobené neodborne vykonanou prácou, rovnako aj na poškodenie nervov a deformáciu zubov (pri piercingu do jazyka).

 

Čo robiť: Ako pre piercing, tak aj pre tetovanie platí- vždy sa spoliehajte iba na profesionálne štúdiá, v ktorých si môžete byť istí, že dodržiavajú základné hygienické pravidlá. Niektorí lekári dokonca robia piercingy vo svojich ambulanciách, stačí sa len spýtať.

 

Dlhé náušnice

Bižutéria je prosto in. Ak si však pozriete dokumentárny film o kmeňoch z dažďových pralesov zistíte, čo dlhodobé nosenie dlhých náušníc môže spôsobiť. Natiahnuté ušné lalôčiky či možné nehody spôsobené zachyteným náušnice o oblečenie sú len vrcholkom ľadovca.

Čo robiť: Určite by si dlhé náušnice nemala zo svojho doplnkového šatníka vyradiť, ale platí pravidlo, menej je niekedy viac. Nenos dlhé náušnice celé dni a ak ich už máš na sebe, buďte dva razy taká ostražitá, aby sa vám koniec náušnice nezasekol napríklad do zipsu na vetrovke.

Úzke nohavice

 

Nič tak nezvýrazní ženské nohy ako úzke nohavice. Ak patrítš medzi tie vyvolené, ktoré si ich nosenie môžu dovoliť, dávaj si pozor na možné komplikácie. Úzke nohavice totiž môžu brániť prietoku krvi a spôsobiť kŕčové žily, ktoré začnú ženské telo trápiť až po niekoľkých rokoch.

 

Čo robiť: Opäť platí: všetko s mierou. Úzke nohavice môžeš nosiť, ale pozor na tie super (super) úzke, v ktorých vyzeráš tak neodolateľne, ale tvojim nohám naozaj škodia. A striedanie voľných kúskov s úzkymi je najlepším receptom.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Podpätky

(Martina, 28. 3. 2016 16:57)

Ja mám 17 a nosím ihličky 23 cm a som speváčka a nosím ich hlavne na koncerty.

no

(hmm, 1. 3. 2016 13:04)

ja mam 16 a nosim ihlicki asi tak 20 cm.

11

(Kika, 22. 7. 2014 11:41)

Mam 10 rokov a nosím 11 cm podpätky ale plne