Choď na obsah Choď na menu
 


Máš pehy?? Ťeš sa!!

11. 7. 2010

Pehy, znamienka a fliačiky – pre niekoho otrava, či nebodaj chyba krásy. Nositeľky týchto ozdôbok sa však môžu tešiť. Odborníci skúmali ich pleť a zistili, že vďaka svojmu jedinečnému genetickému kódu starne takáto pleť o päť až sedem rokov pomalšie, než pleť ľudí, ktorí na svojej pokožke pehy a fliačiky nemajú.
Ľudia s pehami majú to šťastie, že ich pleť starne pomalšie. Tento efekt je pre „pehatú“ pleť úplne jedinečný, pokožka so znamienkami a fliačikmi v sebe totiž nosí genetickú informáciu udržujúcu pleť v dobrom stave.
Čím viac, tým lepšie
Desiatky či stovky pieh nie sú na škodu. Pehatá pleť má vo svojich chromozómoch dlhšie teloméry, ktoré majú veľký vplyv na proces starnutia. Ak teda máte na pleti pehy, či už tie ružové, hnedé, červené alebo do čierna, vaša pleť bude starnúť pomalšie.

Tento fakt je veľmi zaujímavý nielen pre odborníkov, ale napríklad aj výrobcov kozmetiky, ktorý budú môcť „pehatým“ pripraviť kozmetické prípravky určené priamo na ich „večne“ mladú pleť.

Strážte si ich
Aj keď zo svojich pieh máte radosť, platí i pre vašu pleť, že ju musíte dôsledne chrániť pred slniečkom vhodnou opaľovacou kozmetikou. Práve vaša pokožka je totiž zároveň náchylná na podráždenie slnkom. Keďže pehy a fliačiky nie sú ani zďaleka len ozdobou tváre, mali by ste si ich pravidelne kontrolovať na celom tele, a v prípade potreby zájsť na konzultáciu k dermatológovi.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pink

(pink spevacka , 10. 8. 2013 22:42)

hello may nama rock thank yoo

Re: MAJA

(MAJA, 10. 8. 2013 22:46)

TEN KTO MA VELA PEHY TEN JE PATKAN

pehy

(kukii, 13. 7. 2010 13:41)

Ano ja mam Pehy.no ušsa začinam tesiitt. XD