Choď na obsah Choď na menu
 


Biele zuby,ako na to?

8. 7. 2010

Zubné pasty
Najjednoduchším spôsobom je pre väčšinu ľudí bieliť si zuby zubnou pastou. Aj napriek reklamám, ktoré nasľubujú hory-doly, by ste mali vedieť, že zubné pasty, ktoré obsahujú čiastočky perlitu alebo silice pracujú len mechanicky. Odstraňujú zo zubov usadeniny a v najlepšom prípade dosiahnete pôvodný odtieň zubov. Nedokážu ich ale vybieliť.

Iným typom zubných pást, ktoré majú isté bieliace účinky sú zubné pasty obsahujúce  karbamid peroxid. Pri ich častom a dlhodobom používaní zbadáte na zuboch zosvetlenie. Musíte mať ale mnoho trpezlivosti a zuby si nimi umývať dôsledne. 

Zázračný prostriedok
Karbamid peroxid, ktorý je známy ako účinný bieliaci prostriedok na zuby už po niekoľko desaťročí sa používa v rôznej koncentrácii aj v ostatných bieliacich prostriedkoch. Zubnú sklovinu neohrozuje a tolerujú ho aj citlivé zuby. Považuje sa preto za bezpečný.

Bielenie doma
Ak sa chcete pustiť do bielenia poctivejšie, máte na výber domáce bielenie alebo bielenie u zubného lekára. Na domáce bielenie sa používajú výrobky, ktoré získate v drogérii či lekárni. V balíčku nájdete aplikátor, ktorý sa prispôsobí vášmu chrupu, do neho si nanesiete bieliaci prípravok.  Ten musí pôsobiť dva krát denne približne pol hodinu. Zhruba po desiatich dňoch zbadáte viditeľné zmeny vo farbe.  Na podobnom princípe pracujú aj bieliace prúžky.

U zubára
Prakticky rovnaký  princíp používajú aj zubári, bieliaca látka môže mať ale vyššiu koncentráciu a pre jej rýchlejšiu účinnosť sa aktivuje pomocou plazma lampy alebo laseru. Takéto ošetrenie zubov je finančne náročnejšie než bielenie zubov doma. Prichystajte si na to niekoľko tisíc korún.

S bielením zubov počkajte, ak ste práve tehotná a tiež ak nemáte aspoň 16 rokov. Nezabúdajte tiež, že bielenie zubov, akokoľvek bolo drahé, nevydrží navždy, ale po určitom čase ho budete musieť opakovať.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.