Choď na obsah Choď na menu
 


Ako zistím či mi rúž pristane???

11. 7. 2010

Ako zistím, či mi rúž pristane?

Regály a regály plné hydratačných, výživných, kolagénových rúžov a leskov – kto už len si vie rýchlo vybrať tú správnu farbu? Ak aj vy postávate v drogérii dlhé minúty a za nič na svete sa neviete rozhodnúť, azda vám naše tipy urýchlia voľbu a pomôžu s výberom toho správneho odtieňa. Pretože rúž k žene už roky patrí tak, ako šľahačka k viedenskej.

Čo sa berie do úvahy
Darmo bude trendom tmavá fialová na perách, keď si ju bude môcť dovoliť nosiť jediné percento žien. Miesto rýchlo sa meniacich trendov radšej nasledujte intuíciu a dobré rady priateliek. A samozrejme, najdôležitejšie pri výbere rúžu je nájsť taký, ktorý bude perfektne ladiť nielen s odtieňom pokožky, ale aj s tvarom pier.

Faktor odtieňa pleti
Bleduľkám že svedčí červená a dobronzova opálené že môžu len ružovú? Nanešťastie, také jednoduché – ale ani obmedzujúce – to s výberom rúžu nebude. Vizážisti tvrdia, že každá žena môže nosiť červenú (alebo akúkoľvek inú), ak si vyberie ten správny odtieň.

Svetlovláskam s ružovejšou pleťou svedčia odtiene rúžu s modrým podtónom a vyvarovať by sa mali klasickej ružovej, olivová pleť znesie aj výraznejšie tóny, najlepšie v teplých odtieňoch (napríklad koralová), ženy so smotanovo bielou pokožkou si môžu dopriať aj sexi studené odtiene ako je krvavočervená, malinová či fuchsiová.

Ak ste už chytili bronz, nechajte pery vyniknúť vo svetlejších farbách. Na deň by ste mali používať jemnejšie, svetlejšie farby, večer môžete pery nalíčiť dramatickejšími tmavými odtieňmi.

 

 

Úzke pery
Ženy s užšími perami sa často radšej rúžovania vzdajú, než by mali podstúpiť zdĺhavý proces hľadania toho pravého odtieňa, ktorý by ich perám ešte viac neublížil. Tmavé farby ako slivková, bordová, tmavočervená a brusnicová tenké pery ešte viac opticky zužujú a behom chvíle z nich vykúzlia prapodivnú čiarku. To je efekt, po ktorom ani jedna z nás netúži. Miesto tmavých farieb sa oplatí staviť na nežné odtiene a perleťové farby, ktoré dokážu perám opticky pridať na objeme. Troška lesku naneseného do stredu spodnej pery dodá perám príjemnú plnosť.

Plné pery
Pokiaľ máte pery plnšie, než by ste uvítali, môžete siahnuť aj po tmavších farbách. Práve farby lesných plodov, malinová, bordová, tmavočervená a pod. pery mierne zúžia a ak použijete pri ich líčení vhodnú kontúrku, vykreslíte im aj nádherný tvar. Vyvarovať sa treba svetlých farieb a množstva lesku, oboje pery zväčšuje, ak teda túžite po menej výrazných perách, od      tejto kombinácie dajte ruky preč.

Máte už paletku?
Výborným spôsobom ako si namiešať ten „svoj“ odtieň, je zohnať si paletku niekoľkých rúžov. Predávajú sa ako samostatná paleta rúžov, alebo v kombinácii s paletkami očných tieňov, púdru a lícenky. Ak zas máte trocha času, môžete pomocou vazelíny premeniť zvyšky rúžu na lesk, stačí zmiešať na chrbte ruky malé množstvo vazelíny s trochou rúžu.

 Ako zistím, či mi rúž pristane?

Ako zistím, či mi rúž pristane?

Ako zistím, či mi rúž pristane?

Ako zistím, či mi rúž pristane?

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.